Chcesz zaoszczędzić 90% czasu przy adresowaniu kopert? Zobacz jak łatwo to zrobić

Chcesz zaoszczędzić 90% czasu

Masz do wysłania dużą ilość listów? Często czeka na Ciebie kilkaset kopert do zaadresowania? Jest na to proste rozwiązanie, które pozwoli Ci skrócić poświęcany czas nawet o 90%, a to nie jedyna zaleta. Niemożliwe? Zobacz sam, ile możesz zyskać, dzięki wykorzystywaniu w firmie etykiet adresowych.

Odrobina matematyki

Przygotowanie korespondencji seryjnej w sposób tradycyjny trwa o około 9 razy dłużej niż w przypadku korespondencji wykorzystującej naklejki adresowe. Średni czas adresowania koperty (używając dobrze znanego sobie adresu) trwa od 30 do 50 sekund. Zastosowanie naklejki skraca tę czynność do 5 sekund. Przy adresowaniu ponad 1000 kopert różnica poświęconego czasu jest kolosalna. Adresowanie ręczne zajmuje od 8 do 14 godzin, natomiast adresowanie z wykorzystaniem naklejek jedynie około 1,5 godziny.

naklejki na koperty

Ilość poświęconego czasu potrzebna do zaadresowania 1000 kopert

Ograniczanie błędów

Przy tak długim okresie adresowania kopert koncentracja pracownika znacząco spada. Wiąże się to ze spadkiem wydajności oraz dużym ryzykiem popełniania błędów. Ma to swoje konsekwencje w postaci strat wykorzystywanego materiału oraz dużego ryzyka niedostarczenia przesyłki pod odpowiedni adres.

Monotonia pracy powoduje zmęczenie, senność, zmniejszenie czujności i aktywności ruchowej. Zakładając, że wydelegowany pracownik ma się zajmować jedynie adresowaniem kopert, będzie on musiał poświęcić na to minimum dwa ośmiogodzinne dni pracy. Podana wyżej wartość 14 godzin jest jedynie przybliżonym czasem wykonywania powierzonego zadania. Musisz pamiętać, że człowiek nie jest maszyną i nie jest w stanie pracować nieprzerwanie, w tym samym tempie przez tak długi czas. Tym bardziej biorąc pod uwagę negatywne czynniki monotonnej pracy.

Estetyka też ma znaczenie

Nie możemy również zapominać, że większość społeczeństwa jest wzrokowcami. Dlatego ważna jest  estetyka przesyłki firmowej. Nawet osoba z bardzo ładnym charakterem pisma ze wzrastająca ilością wypisanych kopert zatraci ten atut, natomiast zatrudnianie w tym celu kaligrafa jest absurdalne i nierentowne. Także w tym aspekcie z pomocą przychodzą nam naklejki adresowe. Estetyczna czcionka nie ulegnie przecież zniekształceniu wraz z ilością przyklejonych odbiorców. Dodatkowo wykorzystanie nadruku podnosimy poczucie profesjonalizmu firmy u odbiorcy.


WYKORZYSTUJĄC DO ADRESOWANIA KORESPONDENCJI SERYJNEJ NAKLEJKI ADRESOWE:

niwelujesz możliwość popełnienia błędu

dziewięciokrotnie skracasz czas pracy

podkreślasz profesjonalizm firmy

poprawiasz estetykę kopert

 


Jeżeli chcesz sprawić, aby twoja korespondencja wyglądała profesjonalnie oraz wspierała wizerunek firmy, sprawdź także nasz artykuł  Chcesz sprzedawać więcej? – Wyznacz ścieżkę w świadomości konsumenta ,  

a  naklejki oczywiście zamówisz w naszej Drukarni