Jak prawidłowo przykleić dużą naklejkę na ścianę?

Mówi się, że kluczem do sukcesu w biznesie jest odpowiednia reklama. O ile wielu przedsiębiorców potrafi zadbać o nią w Internecie, o przestrzeni publicznej też nie powinno się zapominać. Aby materiały reklamowe trafiały do różnych grup odbiorców, warto zatroszczyć się o ich dostępność nie tylko online. Z tego powodu dużą popularnością cieszą się naklejki ścienne, produkowane według najwyższych standardów, tak żeby dostarczyć klientowi jakościowy, solidny oraz wytrzymały produkt. Dzięki temu przyklejenie ich (choćby w postaci większych form) na powierzchnię nie stanowi problemu.

Samoprzylepne naklejki ścienne – jak ich użyć?

Wiele osób zastanawia się, czy naklejka na ścianę to trafiony pomysł na promowanie swojej oferty. Taka forma zareklamowania usług lub produktu może przynieść oczekiwane efekty, kiedy odpowiednio się jej użyje. Przede wszystkim istotny jest wybór miejsc, które chce się wykleić naklejkami. Kiedy już się je wyznaczy, można przystąpić do działania. Przyklejając duże naklejki na ścianę, warto wyposażyć się w raklę. Posłuży ona do wygładzania wydruku, tak żeby tworzył estetyczny efekt. W przypadku sporych rozmiarów grafiki najlepiej rozpocząć czynność od góry etykiety, po czym ostrożnie przykładać ją fragmentami, aż cała przylegnie do powierzchni. Dobrym sposobem jest też podczepienie papieru podkładowego taśmą do ściany, co uniemożliwi niekontrolowane przesuwanie się elementu. Czasami pod naklejkę przypadkowo może dostać się powietrze, przez które powstają nieestetyczne pęcherzyki. Aby się ich pozbyć, warto na koniec mocno docisnąć grafikę do ściany. Jako ceniony producent drukarnia Booklet wykonuje ekologiczne wydruki, które nie blakną i nie odklejają się od podłoża.

Bezklejowa naklejka na ścianę – wygoda i estetyka

Częstym problemem po zdjęciu etykiety z powierzchni jest pozostająca warstwa kleju. Chociaż są sposoby, jak ją usunąć, wiele osób woli tego uniknąć. Bezklejowe naklejki ścienne są więc dla nich idealnym rozwiązaniem. Zwykle stosuje się je na ścianach szklanych, na przykład w butikach czy w biurach. Głównym ich celem jest zachęcenie do zakupów lub informowanie o aktualnych zniżkach czy promocjach. Kiedy te się zmieniają, zdjęcie etykiety jest niezwykle proste, a pod nią nie pozostaje trudna do usunięcia warstwa kleju. Przy umieszczaniu tego typu grafiki, charakteryzującej się dużymi wymiarami, wiele osób ceni wygodę i estetyczny efekt, który zapewnia. Aby naklejka na ścianę dobrze się prezentowała, wystarczy przycisnąć ją do powierzchni, a następnie wygładzić. Co więcej, dzięki funkcji wielokrotnego przyklejania i odklejania wydruku bezklejowego, w przypadku, kiedy naniesie się go na podłoże krzywo, możliwa jest natychmiastowa poprawa, bez żadnych negatywnie wpływających na estetykę skutków.

Profesjonalne naklejki ścienne – w jakim celu się je stosuje?

Często pojawiają się pytania nie tylko, jak przykleić naklejkę na ścianę, lecz również, jaką może pełnić ona funkcję. Chociaż zazwyczaj wykonuje się etykiety reklamowe, nie jest to jedyne ich zastosowanie. Ze względu na różnorodne potrzeby klientów, najważniejsze są ich oczekiwania co do rozmiarów, wzorów oraz kolorystki projektów. Co więcej, każda z przystosowanych do użytku publicznego naklejek powinna być estetyczna i trwała, niezależnie od tego, jaką ma mieć funkcję. Nie tylko produkuje się etykiety reklamowe, lecz i ostrzegawcze, których zadaniem jest informowanie o potrzebie zachowania ostrożności czy możliwym niebezpieczeństwie. Na co dzień spotyka się tego typu ostrzeżenia w przestrzeni publicznej. Zwykle są widoczne na ścianach, słupach wysokiego napięcia czy innych elementach i mają jaskrawe barwy, przyciągające wzrok. Do wyboru są też etykiety ozdobne. Często naklejki ścienne służą do udekorowania powierzchni w przestrzeni miejskiej czy w domu. W celu uzyskania jeszcze lepszego efektu estetycznego oraz dla zabezpieczenia wydruku, na specjalne zamówienie naklejkę pokryć można laminatem, błyszczącym lub matowym, zależnie od preferencji zamawiającego.