Jak naklejać naklejki ścienne? Jaki materiał wybrać?

Naklejki ścienne to z pewnością ozdoba każdego domu, niezależnie od panującego w nim stylu. Odpowiednio dobrana naklejka ścienna dobrze będzie prezentować się zarówno w minimalistycznym wnętrzu, jak i pełnym kolorów pokoju dziecięcym. Zaraz po wyborze konkretnego wzoru warto zadbać o odpowiedni materiał. Dziś podpowiemy, jak naklejać naklejki ścienne oraz jakie materiały wybrać.

Odpowiednie dopasowanie do wnętrza

Przy wyborze naklejki na ścianę warto zastanowić się nad miejscem oraz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ma być główną dekoracją pomieszczenia czy raczej pobocznym, delikatnym motywem. Oprócz miejsca warto wziąć pod uwagę funkcję, jaką ma spełniać. Naklejka ścienna w biurze powinna być odpowiednio dobrana pod względem wielkości, a ta w pokoju dziecięcym powinna wyróżniać się odpowiednią barwą. Jeśli chodzi o naklejki do salonu, powinniśmy dopasować je pod względem oryginalnego i unikalnego stylu odpowiadającego klimatowi wnętrza.

Materiał

Najbardziej popularne naklejki ścienne to te na folii samoprzylepnej. Odpowiedni klej to gwarancja, że naklejka będzie mocno trzymać się powierzchni, mimo upływu czasu. Jednocześnie, jeśli zajdzie taka potrzeba, naklejkę bez problemu można ściągnąć. W Booklet najważniejsze jest dla nas dobro naszych klientów, dlatego nie stanowi problemu stworzenie naklejek ściennych z innych, mniej standardowych materiałów, w zależności od potrzeb klienta.

Jak naklejać – kilka zasad

  • Naklejki ścienne najczęściej znajdują się w zrolowanym arkuszu. Należy go rozłożyć, aby się rozprostował.
  • Ściana, na której ma znaleźć się naklejka, powinna być oczyszczona i sucha.
  • Naklejkę odklejamy delikatnie od podkładu, by sprawdzić, czy łatwo się odkleja. Papieru nie zrywamy całkowicie, tylko go podważamy i potem z powrotem sklejamy całość.
  • Naklejkę w kilku miejscach przytwierdzamy do ściany taśmą malarską, odklejamy ją od podkładu, stopniowo zginając pod spód, a naklejkę na papierze transportowym przyklejamy do ściany.
  • Powierzchnię naklejki należy wygładzić i docisnąć do ściany.
  • Papier transportowy, po naklejeniu całości, należy ponownie dokładnie wygładzić i bardzo delikatnie go odklejać od naklejki, która powinna pozostać na ścianie.

Naklejki ścienne na zamówienie

Jeśli nie znaleźli Państwo nic, co sprostałoby Państwa gustom, warto stworzyć swój własny motyw na ściany. W Booklet wykonujemy personalizowane naklejki ścienne zgodne z potrzebami Klienta. Dzięki temu to Klient decyduje o kształcie naklejki, jej kolorystyce, doborze materiału, z którego jest wykonana oraz o innych parametrach. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem obsługi lub skorzystania z pomocy online. Doradzimy, odpowiemy na pytania i pomożemy w stworzeniu indywidualnego i oryginalnego projektu.