Naklejki gwarancyjne i plombowe

Naklejka plombowa jako zabezpieczenie

Niektóre dokumenty czy ważne przesyłki listowne muszą być zabezpieczone w odpowiedni sposób. Wiedzą o tym wszystkie firmy, które wysyłają dokumentację do swoich klientów, ale również te sprzedające sprzęt. To właśnie specjalna naklejka plombowa bardzo często jest stosowana jako skuteczne zabezpieczenie. W jaki sposób? Wszystko dlatego, że wykonane są ze specjalnej folii łamliwej, która przy każdej próbie otwarcia (na przykład koperty) ulega skruszeniu. Takie naklejki z folii plombowej to doskonała forma zabezpieczenia, która umożliwia również kontrolę bezpieczeństwa oraz chęci dostępu, na przykład poprzez otwarcie danego opakowania. Takie naklejki często wykorzystuje się w sklepach elektronicznych, ale także w przypadku żywności. Są świetnym sposobem, żeby zapewnić gwarancję świeżości danego produktu, ale także jego nowości.
Co ważne, druk takich naklejek na specjalnej łamliwej folii uniemożliwia również ich przeklejenie na inny produkt czy urządzenie. To sprawia, że naklejki foliowe plombowe są produktem jednorazowego użytku, jednak bardzo praktycznym. Można wykonywać je według indywidualnych projektów, dzięki czemu mogą być stosowane przez firmy do znakowania swoich produktów, już na etapie produkcji lub pakowania.

Naklejki gwarancyjne – gdzie są stosowane?

Naklejki plombowe mogą być doskonałym dowodem gwarancji konkretnych urządzeń i produktów. Jednak bardzo popularne są również naklejki widoczne umieszczone bezpośrednio, chociażby na sprzęcie. To znane na pewno większości srebrne naklejki, informujące o czasie obowiązującej gwarancji. Naklejki typu SilverStick są chromowe i błyszczące, dzięki czemu wyglądają stylowo oraz podnoszą prestiż danego urządzenia. Można je zauważyć na maszynach, takich jak laptopy czy drukarki i świetnie sprawdzają się do przedstawienia logo, certyfikatu oraz poinformowania o gwarancji. Są niezwykle trwałe, więc właśnie po ten typ naklejek chętnie sięgają producenci.