Słońce i deszcz im niestraszne – czyli odpowiedni dobór naklejki do warunków atmosferycznych

umbrellas-816338_1920

Czynniki zewnętrzne to zmora niejednego marketingowca. Skuteczna reklama musi być wyrazista i przede wszystkim w dobrym stanie. Wyblakłe banery i podniszczone pogodą naklejki nie oddziałują pozytywnie na odbiorców. Co więcej, tak zniszczone narzędzia promocyjne odstraszają, lub wprowadzają konsumenta w błąd, sugerując nieistnienie przedsiębiorstwa. Rozwiązaniem tego problemu jest wykorzystywanie odpowiednich materiałów i nośników promocji.

Wybierając nośnik promocji należy nie tylko zwrócić uwagę na jego lokalizację i widoczność dla odbiorcy. Trzeba również myśleć o przyszłości przekazu. Przewidzieć czyhające na niego „niebezpieczeństwa” i skupić się na rozwiązaniach technicznych pozwalających na zniwelowanie tych zagrożeń.the-sun-470317_1280SŁOŃCE

Zacznijmy od podstaw. Wszyscy uwielbiamy słoneczne dni. Słońce pobudza nasz organizm do wytwarzania melatoniny i podnosi poziom endorfin (hormon szczęścia). Oddziałuje na nas bardzo pozytywnie. Nie możemy jednak powiedzieć tego samego o oddziaływaniu na druk. Już niewielka dawka promieniowania słonecznego wpływa negatywnie na jakość druku. Czym dłużej obraz jest narażony na jego działanie tym szybciej traci intensywność kolorów. Oczywiście jest sposób na zniwelowaniu tego negatywnego efektu. Tak samo jak w przypadku naszej skóry wystarczy zastosowanie kremu z filtrem, tak i w przypadku druku musimy poddać go specjalnej ochronie. Odpowiedni laminat oraz tusz z filtrami UV oraz zapobiegną blaknięciu powierzchni, a słońce nie będzie już zagrożeniem.


water-880462_1920DESZCZ, ŚNIEG I MRÓZ

Kolejnym, często niedocenianym czynnikiem niszczącym jest woda. Rozpuszcza ona barwniki, rozpulchnia struktury, a przy długotrwałym działaniu potrafi nawet drążyć korytarze w skałach. Nie możemy więc zapominać o jej destruktywnym oddziaływaniu na wybrany przez nas materiał. Mając świadomość narażenia naklejek na czynniki atmosferyczne powinniśmy wybrać naklejki foliowe zadrukowane solventowo, które są odporne na wodę i gwarantują niezmywalność nadruku. Dodatkowo, aby zwiększyć ich odporność warto zastosować także laminat.


WP_20151116_12_52_49_ProlPRZYCZEPNOŚĆ 

Powierzchnia jest jednym z elementów, na które musimy zwrócić szczególna uwagę. Zależy nam przecież na odpowiedniej przyczepności naszej naklejki. Tutaj także z pomocą przychodzi nam różnorodność materiałów, z których wytwarzane są naklejki. Trzy rodzaje wykorzystywanych kleju pozwalają na dobór najodpowiedzialniejszej z opcji. Do powierzchni bardzo trudnych polecamy SuperMocny klej, który uniemożliwi oderwanie naklejki.


POWIERZCHNIE