Zobacz, dlaczego vlepki są lepszym gadżetem reklamowym niż długopisy

zobacz dlaczego vlepki są lepszym gadżetem reklamowym niż długopisy

Obdarowywanie klientów gadżetami firmowymi jest bardzo popularne. Długopisy z logo firmy w większych przedsiębiorstwach nie są już nawet uważane za gadżet, to standard. Zobacz, dlaczego zamiast długopisów powinieneś wybrać vlepki.

Gadżety reklamowe spełniają dwa zadania. Przypominają i utrwalają klientowi twoją firmę i inicjują działanie reguły wzajemności. Jest to jedna z 6 reguł sformułowanych przez Roberta Cialdiniego (“Wywieranie wpływu na ludzi”).

Reguła wzajemności jest oparta o psychologię społeczną i funkcjonuje w każdym środowisku i warunkach. Polega ona na tym, że robiąc coś dla kogoś, wpływamy na niego naturalny sposób, który wywołuje u tej osoby potrzebę “zwrócenia przysługi”. W praktyce ofiarowując mu “bezinteresownie” gadżet, możemy spodziewać się, że obdarowana osoba, także coś dla nas zrobi, w tym przypadku wybierze naszą firmę lub produkt.

Powyższa reguła działa oczywiście przy dowolnym prezencie. Musisz jednak zwrócić uwagę, na przesycenie popularnymi gadżetami. Klient się zmienił i uodpornił na pewne działania przedsiębiorstw. Długopisy nie są już niczym wyjątkowym, niektórzy konsumenci wręcz uważają, że standardowe gadżety się im należą. Popularność zabiła ich promocyjną rolę gadżetu.

vlepki-naklejki1Wybierając gadżety, poświęć temu zadaniu chwilę, gdyż standaryzacja zabija ich potencjał promocyjny. Teraz konsumenci mają już oczekiwania w stosunku do otrzymywanych prezentów. Muszą być one “idealne dla nich” – spersonalizowane, wyjątkowe i wzbudzające emocje. Jeżeli spełnisz te warunki nie tylko zadziała reguła wzajemności, ale także konsumenci chętnie wspomną o twoim prezencie na łamach mediów społecznościowych. Popularne

Tutaj na scenę wchodzi vlepka. Ta niepozorna naklejka daje bardzo wiele możliwości i wywołuje pozytywne emocje w odbiorcach. Dobra vlepka promocyjna charakteryzuje się kreatywnym projektem graficznym i najwyższą jakością wykonania i personalizacją. Obdarowując swoich klientów tego typu gadżetem, musisz myśleć o nich. Daj im naklejkę, którą będą chcieli przykleić na swoim laptopie, telefonie, torbie, samochodzie czy lodówce. Wykorzystaj chwytliwe hasło, motywuj, chwal (klienta nie siebie), spraw żeby twoja vlepka nie była postrzegana jak naklejka, a jak bardzo wartościowy spersonalizowany prezent.

Im lepiej znasz swoją grupę docelową, tym lepiej jesteś w stanie spersonalizować swoje vlepki.

Vlepki mają jeszcze jeden bardzo duży plus z punktu widzenia przedsiębiorstwa. Koszty ich wyprodukowania są znacznie mniejsze od kosztów długopisów. Można je także dokładać do każdej paczek lub zamówień, dzięki temu każdy klient otrzyma prezent. Myśl przyszłościowo i zamów kilka wzorów, dzięki temu stali klienci mogą być obdarowywani za każdym razem. Postaw się w roli swojego klienta. Wolałbyś otrzymać do każdego zamówienia ciekawe vlepki z hasłami motywacyjnym, które możesz dowolnie wykorzystać czy ciągle ten sam długopis?

socialmedia vlepki gadżety

Pamiętaj, że twoje zaangażowanie w relacje z klientami, owocuje ich sympatią, a to właśnie ona jest jednym z motorów, które są ważne podczas podejmowania decyzji zakupowych. Możemy się oszukiwać, że podejmujemy decyzje zakupowe na podstawie racjonalnego myślenia, prawda jest jednak taka, że to emocje i nasz stosunek do marki ma tutaj kluczowe znaczenie. Nie będziesz przecież zamawiał u kogoś, kogo nie lubisz. Jeżeli więc uda Ci się zdobyć sympatię swoich klientów, obdarujesz ich wyjątkowym spersonalizowanym upominkiem, na twoją korzyść działają już dwie reguły Cialdiniego: reguła wzajemności i reguła lubienia i sympatii.

Zamów swoje Vlepki