Projektowanie naklejek – aktualne trendy 2020

Moda w świecie naklejek zmienia się tak samo jak w branży muzycznej czy na światowych wybiegach. Każdego roku pojawiają się nowości, które szybko zdobywają popularność. Do łask wracają również w nowych odsłonach motywy zapomniane na kilka lat. Poniżej przedstawiamy kilka trendów, które w roku 2020 cieszyły się największym zainteresowaniem.

Motywy kwiatowe

Jeśli chodzi o sztukę aranżacji wnętrz, absolutnym przebojem ostatnich kilku sezonów były kwiaty i to nie te w doniczkach czy wazonach, ale jako w formie ozdobnych motywów umieszczanych na meblach oraz ścianach. Pomieszczenia w łatwy sposób można ozdabiać z wykorzystaniem wzorzystych naklejek. Niezależnie od tego, czy postawimy na swojskie, pastelowe kompozycje z różami czy pełną nasyconych barw tropikalną florę, naklejki pozwolą wprowadzić do każdego wnętrza odpowiedni klimat i urozmaicić wystrój pięknymi kompozycjami. Ozdabiać nimi można między innymi fronty szafek lub schodów, a nawet płytki ceramiczne. Najpopularniejszymi kolorami sezonu jeśli chodzi o kwiatowe naklejki są delikatne odcienie błękitu, zieleni oraz szarości, które z powodzeniem można dopasować do każdej aranżacji.

Moda na minimalizm

Jeśli chodzi o projektowanie graficzne, to cechą dominującą roku 2020 zdecydowanie jest prostota. Trend ten przeniósł się również na dziedzinę naklejek i etykiet – nie na darmo mówi się, że czasem mniej znaczy więcej. Oszczędność kolorów, redukowanie do minimum elementów graficznych oraz dosadne wyraziste fonty sprawiają, że przekaz staje się bardziej czytelny. Minimalizm doskonale wpisuje się w inny popularny w tym roku trend, jakim jest Ecobranding – oszczędzając środki twórczego wyrazu, zużywamy mniej farby drukarskiej i przyczyniamy się do chronienia zasobów naszej planety. Na potrzeby ecobrandingu powstał nawet specjalny font, który pozwala ograniczyć ilość potrzebnej farby aż o 20%.

Nie zapominaj o fakturze!

Jak się okazuje na popularność naklejek może wpływać nie tylko ich atrakcyjność wizualna, ale również to, jakie są w dotyku. W roku 2020 zdecydowanie rządziły faktury. Jednym z najgorętszych trendów było sięganie do korzeni i nadawanie naklejkom struktury obrazów – wykorzystując odpowiednie techniki uszlachetniania można było wręcz poczuć pod palcami wypukłości farby i poszczególne pociągnięcia pędzla. Dużym zainteresowaniem cieszą się również naklejki o pomarszczonej fakturze, przypominające nieco plakaty na afiszach, a także te przypominające w dotyku surowy marmur.