Projektowanie naklejek – aktualne trendy 2020

Moda w świecie naklejek zmienia się tak samo jak w branży muzycznej czy na światowych wybiegach. Każdego roku pojawiają się nowości, które szybko zdobywają popularność. Do łask wracają również w nowych odsłonach motywy zapomniane na kilka lat. Poniżej przedstawiamy kilka trendów, które w roku 2020 cieszyły się największym zainteresowaniem.

Motywy kwiatowe

Jeśli chodzi o sztukę aranżacji wnętrz, absolutnym przebojem ostatnich kilku sezonów były kwiaty i to nie te w doniczkach czy wazonach, ale jako w formie ozdobnych motywów umieszczanych na meblach oraz ścianach. Pomieszczenia w łatwy sposób można ozdabiać z wykorzystaniem wzorzystych naklejek. Niezależnie od tego, czy postawimy na swojskie, pastelowe kompozycje z różami czy pełną nasyconych barw tropikalną florę, naklejki pozwolą wprowadzić do każdego wnętrza odpowiedni klimat i urozmaicić wystrój pięknymi kompozycjami. Ozdabiać nimi można między innymi fronty szafek lub schodów, a nawet płytki ceramiczne. Najpopularniejszymi kolorami sezonu jeśli chodzi o kwiatowe naklejki są delikatne odcienie błękitu, zieleni oraz szarości, które z powodzeniem można dopasować do każdej aranżacji.

Nie zapominaj o fakturze!

Jak się okazuje na popularność naklejek może wpływać nie tylko ich atrakcyjność wizualna, ale również to, jakie są w dotyku. W roku 2020 zdecydowanie rządziły faktury. Jednym z najgorętszych trendów było sięganie do korzeni i nadawanie naklejkom struktury obrazów – wykorzystując odpowiednie techniki uszlachetniania można było wręcz poczuć pod palcami wypukłości farby i poszczególne pociągnięcia pędzla. Dużym zainteresowaniem cieszą się również naklejki o pomarszczonej fakturze, przypominające nieco plakaty na afiszach, a także te przypominające w dotyku surowy marmur.