5 sposobów na wyróżnienie twojej naklejki promocyjnej

pants-268653_1920

Współczesny konsument jest przyzwyczajony do promocji, wręcz oczekuje ich od producentów. Standardowe naklejki promocyjne są często nudne i często pomijane przez odbiorców, warto zatem zadbać o wyróżnienie się pośród produktów konkurencji. Przygotowaliśmy dla Was pięć sposobów, które pomogą Wam wyróżnić się na półkach sklepowych.

 

# 1. Baw się kształtem

Niestandardowy kształt naklejki może być dużym wyróżnikiem pośród konkurencji.  Koła i kwadraty to mało kreatywne podejście do tematu, warto zastanowić się chwilę nad wyborem innego kształtu naklejki. Popularnym, choć wyróżniającym się kształtem są wszelkiego rodzaju gwiazdy. My jednak namawiamy Was, do podjecie większego wyzwania. Postarajcie się, aby wybrany przez Was kształt coś wyrażał. Przykładowo jeżeli jesteście przedsiębiorstwem produkującym produkty rybne, kształt rybki może być trafionym pomysłem. Chcecie przekazać informacje o „bombowej promocji” może warto być dosłownym i wybrać właśnie bombę? Nie chcecie być aż tak nowatorscy, to może rozwiązaniem dla Was jest dobór trójkąta, który kojarzony jest ze znakami ostrzegawczymi. Czyli sygnałami, które odbieramy szybo i zwracamy na nie szczególną uwagę.

kolo-barw# 2. Kolory mają znaczenie 

Jak wiadomo kolor czerwony i pomarańczowy przyciągają uwagę. Na podstawie badań dotyczących psychologii barw wyznaczono kolory ciepłe jako te mające zwrócić uwagę klienta i wywołać w nim pozytywne skojarzenia z promocją. Właśnie na podstawie tej wiedzy większość firm jako kolory oznaczające promocję wybiera właśnie odcienie czerwieni. Jednak paleta kolorów jest zdecydowanie bogatsza, a umiejętne zastosowanie zimnego koloru również będzie skuteczne. Jako podkreślenie swojej marki możecie również zastosować technikę wykorzystywania głównych kolorów waszej marki. Dzięki takiemu zabiegowi naklejka będzie komponować się z opakowaniem, musicie jednak pamiętać o funkcji wyróżniającej, zbyt jednolity obraz utrudni odbiorcy dostrzeżenie promocji.  

Warto zagłębić się bardziej w temat psychologii koloru, i wykorzystać barwy do przekazania dodatkowego komunikatu. Wasza firma jest: silna? Nowoczesna? Prestiżowa? Wszystkie te informacje możecie przekazać za pomocą koloru. Poniżej przygotowaliśmy dla Was tabelę barw, która przybliży wam ich symbolikę.

symbolika_kolorów_4-1.bmp

# 3. Wymiar wymiarowi nierówny

Wybierając rozmiar naklejki, nie kierujcie się powszechnością danego rozwiązania. Wielkość musi być dostosowana do waszego opakowania, czasem umieszczenie trzech mniejszych naklejek obok siebie będzie bardziej trafnym rozwiązaniem, niż ogromna naklejka zakrywającą połowę opakowania. Wybieranie jednak mikroskopijnych wymiarów, na pewno nie będzie skutecznym rozwiązaniem. Chodź kwestia wymiarów naklejki nie wydaje się na pierwszy rzut oka specjalnie istotna, to również i ona może być wyróżnikiem waszej naklejki.

# 4. Naklejki odblaskowe, nie tylko na drodze

Oryginalnym rozwiązaniem wykorzystywanym przez naklejki promocyjne jest zastosowanie materiału odblaskowego. Taka forma zdecydowanie przyciągnie uwagę i wyróżni się spośród innych naklejek produktowych. Gra światła przyciąga wzrok. Zastosowanie tego materiału jest niekonwencjonalne, a co za tym idzie ciekawe i skuteczne. Naklejki odblaskowe kojarzone są z oznaczeniem płyt CD, poruszaniem się po drodze lub niewielkimi znaczkami firm. Szybkie skojarzenia nie powinny jednak odbierać im ich potencjału promocyjnego.

# 5. Fluorescencyjne = rzucające się w oczy

Naklejki Fluorescencyjne ze względna na swoją barwę oraz właściwości są bardzo widoczne. Fluorescencyjny żółty i pomarańczowy kolor pomimo standardu barwy silnie przyciąga uwagę. Tego typu naklejki nawet w przestrzeniach źle oświetlonych lub trudno dostępnych  doskonale spełniają swoje zadanie. Dzięki nim niekorzystne umieszczenie produktu na najniższych półkach sklepowych nie będzie już problemem. Pomimo trudnych warunków naklejka przyciągnie wzrok klienta.

naklejki fluo