Naklejki ścienne – metoda na wizualne powiększenie przestrzeni

Wybór odpowiednich dekoracji do pomieszczenia o niewielkiej powierzchni nie należy do łatwych zadań. Duże ozdoby będą przede wszystkim zajmować cenne miejsce, a przy małym metrażu pokoju wniosą również wrażenie ciężkości i przytłoczenia. Skromne ozdoby mogą pozostać niezauważone i nasza przestrzeń w dalszym ciągu będzie prezentować się pusto i nieefektownie. Rozwiązaniem, które może pomóc nie tylko w odświeżeniu wnętrza, ale również powiększeniu go optycznie, są naklejki ścienne. Dzięki łatwej i wygodnej aplikacji można zastosować je w dowolnym miejscu, a jeżeli wystrój zdąży się nam opatrzyć i znudzić, zastąpienie ich nowymi modelami nie stanowi najmniejszego problemu.

Jakie wzory można zastosować, aby powiększyć przestrzeń optycznie?

Jednymi z najczęściej spotykanych naklejek ściennych są fototapety z krajobrazami i pejzażami – wielbiciele malowniczych widoków mogą zdecydować się na przykład na tropikalną dżunglę, ośnieżone szczyty gór lub też wypełnione tajemniczą mgłą lasy. Takie nalepki cieszą się dużą popularnością z wielu powodów. Przede wszystkim wprowadzają one odrobinę koloru – monochromatyczne wnętrza nabierają dzięki nim zupełnie nowego charakteru i prezentują się o wiele ciekawiej. Odpowiednia perspektywa wykorzystanego do stworzenia fototapety zdjęcia wnosi również efekt optycznej iluzji. Pomieszczenie nabiera głębi i wydaje się być większe niż w rzeczywistości jest. W ozdobionym w ten sposób wnętrzu zmianie ulega również atmosfera – piękne widoki będą dodawać energii, inspirować do działania, a przede wszystkim uprzyjemniać przebywanie.

Oryginalne naklejki z trójwymiarowymi wzorami

Pomieszczenie można również powiększyć optycznie z pomocą dostępnych na rynku fototapet i naklejek z efektem 3D. Umieszczone na nich grafiki przedstawiają unikalne kompozycje, które bawią się światłem, połączeniami kolorów oraz perspektywą, dzięki czemu dodają wnętrzu głębi i sprawiają, że wydaje się ono bardziej przestronne. Tego typu naklejki najlepiej sprawdzają się na prostych i gładkich ścianach – wystające fragmenty zabudowy oraz dodatkowe elementy takie jak gniazdka elektryczne mogą zaburzać trójwymiarowy wzór, przez co fototapeta straci swój wyjątkowy urok.

Naklejki ścienne oraz fototapety z efektem 3D będą niedrogim i skutecznym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni w niewielkich biurach, mieszkaniach oraz lokalach użytkowych. Wnętrza, którym brakuje oryginalności i charakteru mogą za ich pomocą stać się o wiele ciekawsze i bardziej zachęcające.