Zalety druku cyfrowego naklejek

Projekt naklejek drukowanych cyfrowo wykonuje się przy pomocy różnorodnych narzędzi graficznych. W ten sposób można stworzyć niepowtarzalne wzory gotowe do wydruku. Naklejki mogą mieć dowolny kształt i po wydrukowaniu zostaną przycięte – również cyfrowo – we wskazany sposób (np. wzdłuż konturu).

Personalizacja

Każda naklejka może być inna – druk cyfrowy pozwala bowiem na łatwą i wygodną personalizację, czyli wprowadzanie zmian w treści kolejnych wydruków. Dotyczy to zarówno grafiki, jak i tekstu. W ten sposób – na podstawie przygotowanej listy danych – można drukować na przykład naklejki z unikatowymi numerami seryjnymi, zawierające dane teleadresowe albo nazwiska, kody rabatowe czy też różne logotypy.

Szybkość

Zaleta ta jest nieoceniona przy zleceniach oddawanych do druku na ostatnią chwilę. Faza przygotowawcza w druku cyfrowym jest bardzo krótka i nieskomplikowana. Właściwe przygotowanie pliku zgodnie z wytycznymi pozwala na realizację zamówienia „od ręki”, bez zbędnych przestojów. Wiąże się to z faktem, iż projekt przekazywany jest w formie cyfrowej do urządzenia drukującego. Inaczej niż w przypadku druku offsetowego, nie stosuje się tu matrycy, co znacząco skraca czas realizacji, a także przyczynia się do redukcji kosztów usługi. Te ostatnie są szczególnie korzystne w przypadku niskonakładowych zleceń.

Wszechstronność

Co ważne, druk cyfrowy umożliwia pracę z wieloma różnymi typami podłoży – oprócz papieru o różnej gramaturze i kartonu, doskonale nadaje się do stosowania na folii. W ofercie znajdują się również naklejki uszlachetniane laminatem matowym lub błyszczącym. Ponadto cyfrowa obróbka obrazu pozwala na precyzyjne dopasowanie projektu wydruku do potrzeb klienta, takich jak skalowanie czy dobór barw.