Jak usunąć klej z naklejki

Chociaż nalepki stanowią doskonałą dekorację, to jednak po ściągnięciu mogą pozostawić po sobie nieestetyczne ślady. W tym artykule dowiesz się, jak usunąć klej po naklejce – czym go zmyć, tak aby powierzchnia znowu prezentowała się doskonale i była jak nowa. Porady te wykorzystać możesz również, jeśli zechcesz używać pudełka po produkcie, które planujesz ozdobić po swojemu (a na którym niestety po odlepieniu etykiety, pozostał brzydki ślad). Sprawdź, jak usunąć klej z naklejki.

Na co zwrócić uwagę?

Zanim przystąpisz do zmywania powierzchni, musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na dwie istotne kwestie. Pierwszą z nich jest rodzaj używanej substancji, którą przytwierdzono papier do powierzchni, drugą z kolei rodzaj powierzchni. Dopiero mając tę wiedzę możemy przystąpić do doboru specyfików, które doskonale nadają się do jej oczyszczania. Jakie są to specyfiki? Czym zmyć klej? Informacje o preparatach do tego przeznaczonych znajdziesz w kolejnej części tego artykułu.

Czym usunąć klej?

Na rynku można spotkać wiele preparatów, głównie sprayów czy płynów, które umożliwiają zmywanie kleju oraz usuwanie nalepek z powierzchni, nie pozostawiając przy tym żadnych nieestetycznych śladów. Zaopatrzyć można się w nie w sklepie budowlanym, z wyposażeniem do domu, a także przez internet. Co jednak w przypadku, kiedy nie mamy specjalnych środków do usuwania lepkich substancji? Wtedy możemy z powodzeniem sięgnąć po preparaty, które trzymamy w łazience lub kuchni!

Domowe sposoby na czyszczenie lepkich powierzchni

Pierwsze, po co warto sięgnąć, aby ściągnąć nalepkę bez pozostawiania zabrudzeń, jest ciepła woda wymieszana z płynem do zmywania naczyń. Za jej pomocą możliwe jest usunięcie etykietek ze słoików, a także szklanych butelek. Okazuje się również, że substancje odpowiedzialne za przytwierdzanie nalepek do powierzchni doskonale schodzą po potraktowaniu ich tłuszczami kosmetycznymi. Oliwka dla dzieci może stać się podstawowym wyposażeniem dbania o porządek w Twoim domu!

Rozpuszczalniki i WD-40

W przypadku bardzo silnych zabrudzeń warto postawić na specjalistyczne środki, które używane są na przykład w branży remontowo-budowlanej. Chociaż rozpuszczalniki doskonale nadają się do usuwania substancji lepkich, to jednak trzeba się nimi ostrożnie posługiwać. W innym przypadku może okazać się, że zanieczyszczenie zmyje się wraz z lakierem odpowiadającym za walory estetyczne mebli. Do czyszczenia świetnie się także nada WD-40 – preparat wielofunkcyjny, który zawiera tłuszcze i alkohol.