Jak zaprojektować ulotkę reklamową?

Mawia się, że żyjemy w czasach, w których to reklama, a nie potrzeba decyduje o skorzystaniu z usługi czy kupnie produktu. Ulotki reklamowe to jedne spośród wielu narzędzi marketingowych, umożliwiające danej firmie przedstawienie swojej oferty potencjalnemu klientowi. Obecnie nośników reklamy jest wiele – zaczynając od portali społecznościowych, przez telewizję, na banerach skończywszy. Jak wiele firm na rynku, tak wiele ulotek reklamowych. Nie zawsze są jednak w stanie zainteresować obdarowaną nimi osobę. Oprócz braku zainteresowania oferowanym produktem czy usługą problem może stanowić niezachęcający do poświęcenia jej czasu wygląd ulotki. Zatem, jak zrobić ulotkę reklamową, która dostarczy klientowi wiedzy o Twojej firmie? Podpowiadamy!

Od czego zacząć projektowanie ulotki reklamowej?

Proces projektowania ulotki warto rozpocząć od określenia, do kogo i w jakim celu zostanie ona skierowana. Inaczej będzie wyglądała bowiem ulotka mająca na celu poinformowanie o istnieniu danej firmy i zakresie jej oferty niż ta reklamująca konkretny produkt czy usługę dostępną w jej ofercie. Jeszcze bardziej będzie się różniła ulotka zachęcająca do skorzystania z trwającej w określonych dniach promocji. Po tym kroku należy zastanowić się, do kogo kierowana jest oferta widniejąca na ulotce. Chodzi tu o stworzenie persony, czyli profilu osoby, do której w głównej mierze trafić ma ulotka. Zbudowanie obrazu potencjalnego odbiorcy znacznie ułatwi możliwie najlepsze dopasowanie do niego wyglądu ulotki.

Dobrze zaprojektowana ulotka – cechy

Dobrze zaprojektowana ulotka to taka, która jest przede wszystkim przejrzysta i czytelna. W codziennym natłoku obowiązków nie ma czasu na wnikliwe studiowanie każdej otrzymanej ulotki. Uwagę zwróci więc ta, która będzie nie tylko estetyczna, ale również w zwięzły sposób dostarczy informacji. Warto unikać więc tzw. ściany tekstu i zastąpić ją zwięzłym i ciekawym opisem, wykorzystując np. hasła czy punktory, które wpłyną na przejrzystość prezentowanych treści, a tym samym – zachęcą do zapoznania się z nimi. Łatwo dostrzegalne dane kontaktowe ułatwią zainteresowanej osobie nawiązanie kontaktu z firmą.

Język przekazu powinien być konkretny i podkreślający korzyści wynikające ze skorzystania oferty, natomiast kolorystyka projektu nawiązywać do identyfikacji wizualnej danej marki. Aby ulotka wyróżniła się spośród innych, warto wzbogacić ją o niekonwencjonalne, zapadające w pamięć hasła czy cytaty i zadbać, by była wolna od jakichkolwiek błędów – zarówno merytorycznych, jak i ortograficznych, stylistycznych czy składniowych. Pojawienie się ich z pewnością odbije się negatywnie na postrzeganiu firmy jako profesjonalnej i może zadecydować o rezygnacji ze skorzystania z usług w obawie o – analogicznie do ulotki – pomyłki w realizowanej usłudze czy dostarczanych towarach.

Drukowanie ulotek reklamowych w Booklet

Obok kwestii merytorycznych, nie bez znaczenia pozostaje aspekt wydruku ulotki. Wysokiej jakości papier oraz nadruk są również brane pod uwagę w ocenie całości projektu przez potencjalnego klienta. Jako producent ulotek reklamowych oferujemy gruby papier kredowy 200 g, zapewniający wysokiej jakości dwustronny nadruk. Dbamy o maksymalną personalizację zamawianych produktów, bowiem – oprócz możliwości wgrania gotowego projektu – zapewniamy bezpłatny dostęp do kreatora online, który umożliwia stworzenie od podstaw własnego projektu ulotki.

Koszt ulotek reklamowych każdorazowo uzależniony jest od ich wymiarów oraz zamawianej liczby egzemplarzy. Kontakt z naszym doradcą umożliwia poznanie ceny zamówienia, wystarczy podać wymiary ulotki – jej szerokość oraz wysokość, a także szacowaną liczbę sztuk.

Projektowanie ulotki reklamowej

Mamy nadzieję, że powyższe informacje pokazują, jak zaprojektować ulotkę reklamową, aby przełożyła się na zainteresowanie firmą, a tym samym zapewniła jej zyski. O ile na potrzeby konkretnych osób nie mamy wpływu, o tyle w drukowaniu ulotek, mogących zachęcić je do skorzystania z oferty firmy, jesteśmy ekspertami!