Naklejki podłogowe – promocja, na którą dosłownie wchodzisz!

WP_20151126_12_28_36_Pro1

Naklejki podłogowe są doskonałą alternatywą standardowej reklamy, lub uzupełnieniem kampanii promocyjnej. Nieoczywiste miejsce przekazu zwraca uwagę klienta, a odpowiednio zaprojektowane formy mogą go poprowadzić w konkretne miejsca, na przykład bezpośrednio pod półkę z waszymi produktami.WP_20151126_12_32_10_ProPoprowadź konsumenta do celu


Na pewno niejednokrotnie spotkaliście się z reklamami podłogowymi. Przyjmują najróżniejsze  formy i kształty. Mogą być to zwykłe koła, ale także ślady butów i strzałki prowadzące w pewne miejsce. Ciąg naklejek wzbudza zainteresowania konsumenta, który często za nim podąża. Gwarancję przechadzki po śladach, mamy zawsze w przypadku dzieci. Jeżeli Wasz produkt kierowany jest do grupy konsumenckiej posiadającej małe dziećmi, możecie być pewni, że maluch chętnie zaprowadzi mamę po śladach do celu. Pamiętajcie jednak, żeby na końcu drogi czekała na dziecko nagroda. Może być to dodatek do waszego produktu, hostessa z lizakami lub naklejka pozwalająca na grę w klasy czy „znalezienie Wallego”. Nie chcecie przecież rozczarować malucha. Oczywiście nie tylko dzieci lubią rozwiązywać zagadki i kierują się ciekawością. Wykorzystaj tę wiedzę planując  swoją kampanię reklamową.


Przypomnij klientowi czego potrzebuje

Choć cały czas promowane jest wybieranie się na zakupy z listą rzeczy do kupienia, nadal większość z konsumentów listy nie robi lub zwyczajnie się jej nie trzyma się. Przypomnij konsumentowi o swoim produkcie, umieść naklejkę u wlotu alejki z twoim towarem lub skorzystaj z wiedzy na temat łączenia produktów. Załóżmy, że jesteś producentem mleka. Wiesz, że mleko jest niezbędne do zjedzenia płatków i robienia kremów do ciast. W działach, w których znajdują się te produkty umieść naklejkę ze swoim logiem lub maskotką z dopiskiem „masz już mleko?”. Wielu klientów przypomni sobie, że faktycznie potrzebują twojego produktu i zabierze go ze sobą po drodze do kasy.


WP_20151126_12_26_34_ProDlaczego warto umieszczać reklamę na podłodze?

Wchodząc do sklepu jesteśmy bombardowani reklamami i promocjami, dzieje się to już od kilku lat w związku z czym uodporniliśmy się na standardowe formy i wielu z nich nawet nie zauważamy. Podłoga nie jest jeszcze stałym miejscem informacji promocyjnych przez co  nadal przyciąga uwagę konsumenta. Co więcej ze względu na częste korzystanie z telefonu podczas zakupów (wysyłanie smsów, sprawdzanie listy, portali społecznościowych itp.) klienci dużo czasu patrzą w dół, zamiast rozglądać się po półkach. Warto też wspomnieć, że dla tradycjonalistów rozglądających się po sklepie, także reklama będzie widoczna. Ciekawym sposobem wykorzystania naklejek podłogowych jest umieszczenie na nich kodów QR. Telefon już jest w dłoni konsumenta, żeby wejść na wybraną przez was stronę wystarczy, że zeskanuje kod.


Reklama na chodniku?

Naklejki podłogowe nie muszą być wykorzystywane jedynie w pomieszczeniach. Przy zastosowaniu odpowiedniego bardzo silnego kleju mogą być one także umieszczone na dworze. Idealne do tego zadania są naklejki SuperMoc. Są to naklejki odporne na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV, silnie przyklejone do podłoża i laminowane. Dzięki temu śnieg, deszcz czy upały nie spowodują uszkodzenia lub odklejenia się reklamy.plusy naklejek podłogowych

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naklejek podłogowych znajdziecie tutaj