Welurowa czy foliowa naklejka na ścianę?

Naklejka na ścianę jest świetnym sposobem na szybkie i proste odświeżenie wnętrza, umiejscowienia reklamy czy oznaczenia określonej przestrzeni. Stoisz przed dylematem, czy wybrać naklejki welurowe, czy foliowe? Nie wiesz, czym się od siebie różnią i które będą lepiej u Ciebie wyglądać? A może szukasz inspiracji na wykorzystanie naklejek w swoich wnętrzach? Sprawdź, jakie są najważniejsze różnice między welurową a foliową naklejką na ścianę i gdzie najlepiej je umiejscowić!

Naklejki welurowe czy foliowe — od czego zacząć wybierając naklejki na ścianę?

Podjęcie decyzji o tym, w jaki sposób udekorować mieszkanie nie jest łatwe. Czeka na Ciebie wiele decyzji, zaczynając od pomalowania ścian i wyboru odpowiednich odcieni farby (z tysięcy dostępnych możliwości!), na doborze odpowiednich dodatków kończąc. Pogoń za stworzeniem wyjątkowego i stylowego wnętrza może przerastać, ale nie wszystkie podejmowane decyzje muszą być ostateczne. Obok samoprzylepnych tapet na ścianę, naklejki zrewolucjonizowały świat wnętrz. Są bardzo łatwe w obsłudze, nie wymagają posiadania specjalistycznego sprzętu, ani nawet kupowania osobnego kleju, żeby umieścić je na ścianie. Nie trzeba wzywać fachowców, żeby je zainstalować w odpowiednim miejscu — a jeśli się znudzą, bardzo łatwo je usunąć i wymienić na inne. Naklejka na ścianę to rewolucyjny sposób na szybkie ożywienie wnętrza, nadanie mu wyjątkowego charakteru i pokazanie swojego indywidualnego stylu.

Naklejki foliowe na ścianę — czym się wyróżniają?

Przed podjęciem decyzji o tym, jaka dokładnie naklejka powinna się znaleźć na ścianie, trzeba przeanalizować, który materiał najlepiej się sprawdzi w danym pokoju. Niezależnie od tego, czy naklejka na ścianę ma się znaleźć wewnątrz mieszkania, hotelu czy domu, musi pasować nie tylko stylem, ale i materiałem. Naklejki foliowe na ścianę są w dotyku śliskie i łatwo w razie czego zetrzeć z nich kurz i brud. W przypadku pojawieniu się na niej pary wodnej nie uszkodzi ona materiału naklejki. Dzięki temu takie naklejki sprawdzą się praktycznie w każdym możliwym pokoju. Są idealne na ściany kuchenne, łazienkowe, a nawet do pokoju dziecka, które może próbować coś na nich narysować. Dobrze jest naklejać je na ściany pomalowane farbami, które można swobodnie czyścić w przypadku nagłych zabrudzeń. Dzięki temu o wiele łatwiej wymienić jedne naklejki na ścianę na drugie. Niezależnie od tego, jak bardzo dba się o porządek, kurz osadza się nawet na ścianach. A to oznacza, że po zdjęciu naklejki, może pojawić się delikatny ślad wokół miejsca, gdzie naklejka była przyklejona. Dzięki wodoodpornej farbie wystarczy ścianę wyczyścić, pozwolić jej wyschnąć i w tym samym miejscu nakleić zupełnie nową naklejkę.

Naklejki welurowe czy foliowe — którą opcję wybrać?

Naklejka na ścianę to niezwykły gadżet, który sprawia, że pokój nabiera wyjątkowego charakteru. Naklejki foliowe na zamówienie pozwalają na pełną dowolność w wyrażaniu swojej kreatywności i puszczanie wodzy fantazji. W przypadku pokoju dziecięcego można się zdecydować na duże, bajkowe postacie, a w przypadku kuchni na kolorowe akcenty nawiązujące do ulubionych dań.

Naklejki welurowe mają już inną fakturę. Welur jest miękki, grubszy niż folia i w przeciwieństwie do niej pochłania, zamiast odbijać światło. Dzięki temu welurowa naklejka na ścianę to niezwykły i stylowy element, który dodaje ducha elegancji w pokoju lub w sypialni. Niezależnie od tego, w jakim kolorze jest welurowa naklejka, dobrze pasuje do wnętrz minimalistycznych, jak i tych urządzonych z nutą przepychu. Z weluru łatwo pozbyć się kurzu, wykorzystując miotełkę lub rolkę z taśmą samoprzylepną, zbierając z niego nagromadzone drobinki. O wiele trudniej za to usunąć z nich inne zabrudzenia, gdyż pod wpływem wilgoci, welur może tracić na swojej miękkości.

Jeśli wciąż nie wiesz, czy wybrać naklejki welurowe, czy foliowe, możesz zdecydować się na obie i na pewien czas zawiesić jedne, a później zmienić na drugie. Jako producent etykiet oferujemy najwyższej jakości etykiety samoprzylepne, których nie sposób się pozbyć ze swoich wnętrz. Są wyjątkowe, gustowne i dokładnie takie, jakie tylko sobie wymarzysz.