Jak dopasować naklejki do koloru ścian?

Wielu osobom zależy, aby przestrzeń mieszkalna była zaprojektowana w sposób ułatwiający jej częste, drobne i nienadwyrężające domowego budżetu metamorfozy, które będą jednocześnie efektowne. Nic w tym dziwnego, bowiem wnętrza, w których spędza się dużo czasu, szybko stają się monotonne. Warto znać sposoby, dzięki którym można w łatwy sposób uatrakcyjniać ich wygląd. Jednym z nich są naklejki na ścianę.

Naklejki ścienne – czym kierować się przy wyborze?

Odpowiedź na pytanie, jak dopasować naklejki do koloru ścian, nie jest łatwa ani jednoznaczna. Zależy ona bowiem od tego, jaki efekt zamierza się uzyskać. Jeśli naklejka na ścianę ma się wyróżniać i dominować w pomieszczeniu lub odciągać wzrok od jakiejś niedoskonałości, warto postawić na wyraziste i jaskrawe kolory, które będą widoczne na pierwszy rzut oka. W takim wypadku nie muszą być podobne do koloru ścian, wręcz przeciwnie – powinny stanowić do nich kontrast. Dzięki temu z pewnością nie pozostaną niezauważone. Gdy przeznaczeniem naklejki jest dopełnienie kompozycji, na przykład składającej się z innych naklejek, zdjęć czy obrazków, warto dobrać ją w taki sposób, aby stworzyła z pozostałymi elementami spójną całość. Uzyskanie takiego efektu będzie możliwe dzięki kolorystycznemu dopasowaniu poszczególnych elementów, w tym naklejki do koloru ścian. Jeśli dekoracja utrzymana jest w pastelowych barwach, warto, aby naklejka również taka była. Nie ma jednej zasady, która określałaby prawidłowe dopasowanie naklejki do ściany. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia, dlatego warto stworzyć kompozycję, która będzie spełniała oczekiwania i wpisywała się w indywidualne gusta.

Naklejki do pokoju dziecka

Pokój dziecięcy to szczególna przestrzeń, wymagająca – tak jak jej mieszkańcy – wyjątkowego traktowania. Powinna być zaaranżowana w taki sposób, aby panowała w niej atmosfera bezpieczeństwa, sprzyjająca nie tylko aktywnościom, ale także wypoczynkowi. Różne strefy tego wnętrza służą innym celom, bowiem określone miejsce przeznaczone jest do spania, a inne stanowi kącik zabaw. Jak więc zaznaczyć te przestrzenie, aby były wyraźnie wydzielone, a dzięki temu łatwiej utrzymywało się w pokoju dziecięcym porządek i harmonię? Doskonale sprawdzą się do tego naklejki ścienne. Dzięki nim w łatwy sposób można nie tylko wydzielić w pokoju dziecięcym konkretne strefy, ale także ozdobić go zgodnie z zainteresowaniami malucha. Przy łóżku warto umieścić delikatne wzory, sprzyjające wyciszeniu i relaksowi, natomiast w kąciku zabaw grafiki pobudzające wyobraźnię oraz zachęcające do kreatywnych zabaw.

Naklejki na ściany do kuchni

Kuchnia określana jest często jako tętniące życiem serce domu. Spędza się w niej dużo czasu podczas wspólnego przygotowywania i jedzenia posiłków. Aranżacja tego wnętrza stwarza pewne ograniczenia, bowiem pomieszczenie to narażone jest na wilgoć. Elementy ozdobne muszą więc być odporne na jej działanie. Dzięki temu, że naklejki na ścianę produkowane przez Booklet drukowane są na folii matowej, są odporne nie tylko na wilgoć, ale także na promieniowanie słoneczne. Można więc bez obaw wybierać modele wpisujące się w stylistykę kuchni.

Naklejki ścienne produkcji Booklet

Naklejki z drukarni Booklet powstają na folii matowej, zapewniającej odporność na wilgoć i promieniowanie słoneczne, dzięki temu można aplikować je bez obaw na dowolnej powierzchni. Oferujemy także wydruk i wycięcie kilku projektów na jednym arkuszu, umożliwiające stworzenie kompozycji składającej się z kilku uzupełniających się elementów. Wydruk jest ekologiczny i bezwonny, zatem będzie bezpiecznym rozwiązaniem w każdym pomieszczeniu.

Zdjęcie naklejki ze ściany jest proste i nie powoduje jej uszkodzenia, dzięki czemu zmiana zainteresowań czy wystroju wnętrza nie musi wiązać się z radykalnymi działaniami – wystarczy zamienić naklejkę na nową, zgodną z aktualnymi preferencjami. Wydaje się to ciekawym i wygodnym rozwiązaniem, bowiem znacznie łatwiej zmienić naklejkę niż kolor ścian, chcąc szybko i niskim kosztem odświeżyć wnętrze.